برنامه مهاجرت با استارتاپ

برنامه (SUV (Start-up Visa Program در قانون مهاجرت کانادا که از سال ۲۰۱۶ آغاز شده است. اعضای تمام استارتاپ های نوآور که امکان ایجاد شغل در کانادا را دارا باشد و می تواند به مقیاس جهانی تبدیل شود می توانند از طریق همکاری با شتابدهنده های کانادایی اقامت دائم  (PR) دریافت کنند. حوزه های فعالیت استارت آپ می تواند بسیار گسترده باشد. خصوصا در موضوع سلامت، مواد غذایی، فناوری اطلاعات، فینتک و.. 

چگونگی دریافت اقامت

در مرحله اول این روش از اعضای گروه که بتوانند با ارائه طرح تجاری ارزشمند خود، نظر شتاب دهنده (اکسلریتور)های معتبر کانادایی را برای سرمایه گذاری جلب نمایند، دعوت می شود تا با مراجعه به سفارت دولت کانادا و اخذ اقامت دایم (PR) به کانادا مراجعه نموده و در آنجا برای خانواده خود نیز اقامت دائم (PR) دریافت نمایند.

 
مدارک مورد نیاز

نمایش دارایی نقدی در حساب بانکی به مبلغ ۹۶۰۰ دلار آمریکا 

این مبلغ می تواند به صورت موقت به حساب بانکی واریز شده و پس از دریافت گردش حساب به زبان انگلیسی برداشت گردد.

مدرک آیلتس یا هم ارزش آن

نمره آیلتس حداقل یک نفر از اعضا می باید ۷ و برای بقیه افراد حداقل ۴٫۵ باشد (reading آن می تواند ۴ باشد ولی باقی ماژول ها نباید زیر ۵ باشد)

مالکیت هر فرد

هر فرد متقاضی می بایست مالک حداقل ۱۰ درصد از استارتاپ باشد.

حداقل مالکیت بیش از ۵۰ درصد استارتاپ با سرمایه گذار کانادایی و متقاضی باشد.

با ارائه مدارک لازم به شرکت شتابدهنده کانادایی، بر اساس طرح تجاری ارائه شده، یک مدل همکاری را پیشنهاد خواهد داد. هر یک از اعضای تیم می توانند به همراه آن نامه سرمایه گذار جهت دریافت ویزای اقامت دایم خود به همراه خانواده به یکی از سفارت های کانادا در یکی از کشورها مراجعه نمایند.

درضمن نیازی به رزرو بلیط هواپیما و هتل نیست، چون اقامت دائم از سوی سفارت اعطا می شود و بعد از دریافت اقامت باید ظرف مدت ۶۰ روز اقدام به سفر نمایند.

ارتقا سطح زبان 

در صورت تمایل عضوی با مدرک آیلتس حداقل ۷ را ما در اختیار شما قرار می دهیم.
همچنین در صورتیکه پایه انگلیسی هر یک از شما ضعیف است، ما می توانیم در کمتر از ۴۰ روز و طی ۳۰ جلسه به طور تضمینی شما را برای کسب این امتیاز آماده نماییم. هزینه این دوره ۴ میلیون می باشد که در صورت عدم دستیابی به نمره مربوطه به طور کامل برگشت داده می شود. استاد دوره علاوه بر آیلتس ۸٫۵ ، دارای مدرک آموزش زبان TESOL از کشور آمریکا می باشد.

یادگیری زبان

پس از دریافت اقامت

این افراد می توانند در کانادا با مراجعه به محل شتاب دهنده و شرکت در دوره آموزشی و قراردادهای مربوط به ثبت شرکت و دریافت سرمایه را امضا نمایند. 

تعداد افرادی که می توانند از این طریق اقامت دائم کانادا را به همراه خانواده خود دریافت نمایند حداکثر ۵ نفر می باشد. 

اگر اعضا ویا عضوی از تیم اقدام به مهاجرت و اخذ اقامت نمی نماید مجموع سهام وی نباید بیش از ۵۰% سهام شرکت نهایی باشد.

بدین ترتیب ترکیب سهامداران شرکت ثبتی جدید که مقیم کانادا هستند (به همراه اعضای مهاجر که به تازگی و بابت همین ایده اقامت خود را دریافت کرده اند) باید بیش از ۵۰% باشد.

جذب سرمایه خارجی

میزان سرمایه گذاری شتابدهنده معمولا حداقل ۲۰۰ هزار دلار بوده و علاوه بر آن تیم اجرایی از خدمات عمومی و اختصاصی شتابدهنده اعم از دفتر کار، مشاور حقوقی و کمک در بازاریابی محصول یا خدمت برخوردار خواهند شد. 

برای بهره مندی از این مزایا بدیهی است که ایده و بخصوص طرح های تجاری مربوطه، می بایست مطابق استانداردهای بانکی و سرمایه گذاری بین المللی تهیه شده باشد.

پس از اخذ اقامت

در هنگام ورود به کانادا با دریافت اقامت دائم شما تعهد دارید تا در مدت ۶۰ روز خود را به شتابدهنده معرفی کرده و دوره آموزش رایگان را بگذرانید.

پس از آن شتابدهنده فضای کاری در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید استارتاپ خود را راه اندازی کنید.

تعهد به راه اندازی

التزامی برای موفقیت شما نیست اما شتابدهنده تمام همکاری را برای موفقیت شما انجام میدهد. در صورتی که تمایلی به ادامه نداشته باشید می توانید از آن انصراف دهید و هیچ خللی در اقامت شما ایجاد نمی شود. 

درواقع هر چند شتابدهنده ها هیچ تعهدی از شما دریافت نمی کنند، ولی در هر صورت راه اندازی یک کسب و کار کانادایی و حتی بین المللی با کمک آن شتابدهنده بهترین فرصت برای توسعه مسیر کاری و کسب درآمد خواهد بود.

مدت زمان دریافت اقامت

مدت زمان کل کار از آغاز حدود ۶ تا ۱۸ ماه به شرح زیر خواهد بود:

·        مدت زمان تهیه و استاندارد سازی طرح تجاری » ۱ ماه

·        مدت زمان بررسی مدارک و دریافت نامه تایید سرمایه گذار » ۱ تا ۳ ماه

·        مدت زمان دریافت ویزا بعد از تکمیل مدارک در سفارت » ۳ تا ۱۲ ماه 

خدمات مجموعه

ü     تکمیل مدارک

ü     تشکیل پرونده

ü     وقت مصاحبه

ü     دریافت جواب

ü     تکمیل و اصلاح پرونده در صورت نیاز

 

هزینه خدمات مشاوره جهت بین المللی سازی طرح های تجاری استاندارد به ازای هر عضو محاسبه می شود که با توجه به عدم دانش و مهارت و شناخت کافی اکثر تیم ها امکان نگارش و تهیه آن در صورت تمایل با پرداخت هزینه وجود دارد.

هزینه های جانبی

»»» هزینه های اقدام و تهیه مدارک و اخذ ویزا و بلیط و .. بر عهده خود شما خواهد بود.

برای مثال: هزینه مدیکال ۱۰۰دلار + هزینه پزشکی نزدیک ۲۰۰ هزار تومان، هزینه اقامت دایم ۴۹۰ دلار کانادا و..

مهاجرت از طریق استارتاپ


ثبت نام برای طرح