استارت آپ چیست؟


استارتاپ چیست ؟

یک کسب و کار نوپا رو استارتاپ می گن. البته باید یک سری فاکتور ها رو داشته باشه. نوآوری مهمترین فاکتور یک استارتاپ یا کسب و کار نوینه.

چه چیز دیگه ای برای استارتاپ نیازه؟

تیم، مهمترین دارایی استارتاپ محسوب می شه. استارتاپ با هزینه اولیه پایین شروع به فعالیت می کنه. استارتاپ یک روش و راهکار نوین برای کالا یا خدمات ارایه می ده.

چگونه استارتاپ شکل می گیره؟

استارتاپ بوسیله یک ایده شکل می گیره. ایده از یک مساله یا مشکل شکل می گیره. مشکل یا مساله باعث ایجاد نیاز می شه. افرادی که برای مساله ای به کالا یا خدمات نیاز پیدا می کنن مشتریان استارتاپ هستن.

چرا استارتاپ؟

استارتاپ بدلیل نیاز کمی که به هزینه اولیه داره باعث می شه ریسک راه اندازی کسب و کار نوپا پایین بیاد. کاهش ریسک موجب می شه تا تنوع کسب و کار ها با سرمایه هم اندازه با یک بیزینس بیشتر بشه و احتمال موفقیت بالا بره.

چه جذابیتی برای سرمایه گذار ها داره؟

استارتاپ ها پتانسیل رشد بالایی دارن و در حقیقت درصد سود بالایی رو به صاحبان سرمایه برمی گردونن. ضمنا استارتاپ توانایی بالایی در ایجاد شغل داره.

چرخه عمر استارت آپ چگونه ست؟

استارت آپ همونطور که از نامش پیدایست در دوران تولد و نوزادی چرخه عمر وارد می شه. به همین دلیل پتانسیل رشد بالایی داره.

استارت آپ چکار می کنه؟

استارت آپ تحول در روش های خدمات و کالا پدید میاره. بازار رو متحول می کنه. باعث ایجاد کسب و کار خانگی می شه. از تکنولوژی برای بهبود روش های بازار استفاده می کنه. نگاه به آینده بازار داره.

چه چیزی باید بلد باشیم برای راه اندازی استارت آپ

در بخش آموزش ویکاپ سرفصل های اولیه راه اندازی استارت آپ رو گفتیم. به اونجا سر بزنید.

از کجا باید شروع کنیم؟

بهترین راه برای راه اندازی یک استارت آپ، عارضه یابی در حیطه تخصصی خودتونه. یک راه حلی که بتونه مساله ای رو در بازار حل کنه. این می تونه ایده جدیدی ایجاد کنه. تیم سازی هم از گام های اولیه راه اندازی استارت-آپ هستش. میتونید اول تیم رو بسازید بعد ایده رو پیدا کنید یا ایده رو خلق کنید و دنبال تیم برای اجرا بگردید.