روش چاپ کتاب در آمازون

روش چاپ کتاب در آمازون

 

روش چاپ کتاب در آمازون در یک مجموعه نوشته ها این موضوع را توضیح خواهیم داد:

برای چاپ و انتشار کتاب در سایت آمازون

به این سایت بروید و یک حساب کاربری بسازید

http://Createspace.com

از بخش add new title پروژه ای معرفی کرده و گام به گام مسیر را طی کنید.

در این بخش ها باید نام کتاب، مولف، زبان نوشتار متن کتاب، جلد کتاب، قطع  کتاب و… را معین نمایید.

به خاطر داشته باشید چاپ کتاب بین المللی در آمازون می تواند به شهرت شما کمک کند.

ISBN چیست و در چاپ و انتشار کتاب چه کمکی می کند؟

در بخش ISBN برای داشتن یک شابک به شکل رایگان باید گزینه اول را انتخاب کنید. شماره انحصاری هر کتاب را شابک یا ISBN می گویند و باید آن را محافظت نمود.

در بخش interior فایل متن کتاب را بارگزاری نمایید.

در بخش Cover فایل جلد طراحی شده را بارگزاری کنید.

نکات مهم در روش چاپ کتاب در آمازون

نکتۀ مهمی که برای انتشار کتاب‌های با زبان فارسی باید رعایت شود این است که می بایست کتاب را وارونه یعنی از آخر به اول درست کنید. برای وارونه کردن کتاب می توانید از نرم افزار های مربوط استفاده کنید

مدت زمان لازم برای نشر کتاب در آمازون

بعد از بارگزاری فایل ها، سایت آمازون آن را بررسی نموده و حدودا پس از 72 ساعت اصلاحات را بیان کرده و برای اصلاح به شما زمان می دهد. پس از اصلاح کردن ایرادات، می بایست تأیید کنید که کتاب منتشر شود.

در بخش Distribute، در آغاز می باید کانال‌هایی که کتاب در آن‌ها میتواند پخش شود را انتخاب کنید.

هزینه و مبلغ کتاب 

هزینه کتاب را بنویسید و توضیحی کوتاه و مختصر درباره کتاب و محتوای آن بیان نمایید. از دسته‌بندی های مشخص شده بخشی را انتخاب کنید که مناسب محتوای کتاب شما باشد.

اگر کتاب فارسی دارید، بخش چاپ کیندل را رد کنید زیرا هنوز زبان فارسی را پشتیبانی نمی‌کند. کتاب بعد از حدود سه روز در سایت‌ آمازون منتشر خواهد شد.

اگر هر نوع سؤال و مشکلی داشتید می‌توانید در بخش پشتیبانی سایت مطرح کنید.

هشدارهای لازم

 حواستان باشد که اگر کتاب کسی دیگر، یا حتی کتابی با ترجمۀ شخصی که راضی نباشد را در این سایت قرار دهید، نویسنده یا مترجم (صاحب کتاب) می‌تواند از قانون کپی‌رایت استفاده کند و از شما شکایت کند پس اگر هر کسی در تألیف کتاب همکاری داشته در قسمت اول در جای مناسب  اضافه کنید.

آمازون کیندل چیست و روش انتشار کتاب در آمازون کیندل

آمازون کیندل یا KDP به شما این امکان را می دهد تا کتابهای الکترونیکی و نسخه های فیزیکی خود را به صورت کاملا رایگان منتشر کنید.

حساب کاربری آمازون

چاپ کتاب در آمازون به شما امکان دسترسی مستقیم به کتاب خود را در حساب کاربری می دهد و شما می توانید صفحه اطلاعات محصول را برای کتاب خود ایجاد کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که در دسترس بودن کتاب خود را در مقیاس جهانی گسترش دهید و این باعث می شود خوانندگان در سراسر جهان کتاب شما را خریداری کنند و شما می توانید به تمامی خریداران سراسر جهان کتاب خود را عرضه نمایید. انتشار کتاب در آمازون به روش کیندل یا KDP به شما حقوق کامل كتابتان را می دهد، چیزی كه معمولاً یك انتشارات سنتی اجازه آن را نمی دهد. البته باید توجه داشت که در صورتی که شابک کتاب شما از آن خودتان باشد، امکان این را دارید تا درآمد بیشتری از انتشار و چاپ کتاب در آمازون کسب نمایید.

چه شکلی از محتواها را می‌شود در آمازون کیندل یا KDP منتشر کرد؟

KDP به شما اجازه می دهد کتابهای الکترونیکی (Kindle) و کتابهای فیزیکی را منتشر کنید. با این حال، آمازون کیندل یا KDP اجازه ایجاد مجلات ، نشریات دوره ای را نمی دهد.

انواع محتوا که به طور معمول با استفاده از KDP منتشر می شوند شامل موارد زیر است:

انواع رمان ها، کتاب های سریالی مانند هری پاتر و …، کتابهای کودک و نوجوان، کتاب ها و نوشته های طنز، کتابهای آموزش آشپزی، مجلات، کتاب های شعر و کتابهای درسی

آیا می توانیم از KDP برای محتوایی که در حال حاضر در جای دیگری منتشر شده بهره بگیریم؟

بله، با توجه به قوانین حق مولف، اگر صاحب حقوق کتاب خود هستید، اگر قبلاً در جای دیگری منتشر شده باشد، می توانید با استفاده از KDP  کتاب خود را در آمازون منتشر کنید. اگر کتاب شما ISBN موجود از ناشر دیگری دارد، برای ادامه استفاده از آن ISBN باید همان عنوان، نام نویسنده را در آمازون KDP داشته باشد. هر تغییری در جزئیات کتاب شما نیاز به چاپ جدید و داشتن شابک جدید دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد حقوق انتشار ، به صفحه سوالات متداول حقوق مالکیت معنوی مراجعه کنید.

تنها شرایطی که کتاب شما در سیستم های دیگر قابل فروش نیست این است که کتاب الکترونیکی خود را در KDP Select ثبت کنید ، که این امر منحصر به آمازون است. برای اطلاعات بیشتر در این مورد ، به صفحه انتخاب KDP مراجعه کنید.

مشاوره برای چاپ کتاب در آمازون

همچنین میتوانید با مشاورین بیزسیب تماس گرفته و راهنمایی لازم را از آنها دریافت نمایید.

در صورت تمایل میتوانید سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها ارایه نمایید.

برای سهولت در کار شما، فایل صوتی پادکست ها برای راهنمایی بیشتر در مورد روش چاپ و انتشار کتاب در آمازون در سایت و در این صفحه قرار داده شده است. می توانید با گوش دادن به آنها به سادگی اطلاعات خود را در مورد نحوه انتشار و چاپ کتاب در آمازون افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش انتشار کتاب در آمازون

انتشار کتاب در انتشارات آمازون

نحوه انتشار کتاب در آمازون با روش ناشر مولف و کسب درآمد از آمازون از طریق چاپ و انتشار کتاب 

چاپ و انتشار کتاب در آمریکا 

چاپ و انتشار کتاب در انگلستان 

چاپ و انتشار کتاب در آلمان 

نحوه چاپ کتاب در آمازون

چاپ و انتشار کتاب در آمازون به شما کمک می کند بتوانید هرچه بیشتر و بهتر از امکانات مشهور شدن و کسب درآمد در آمازون بهره ببرید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

سایدبار
برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
حساب کاربری من