سرویس اینترنتی ماهواره استارلینک 
ایلان ماسک Starlink به سرعت در حال پرتاب ماهواره است. در اینجا همه چیز درباره ماهواره استارلینک بیان می شود.
در حالی که هنوز ماهواره استارلینک در مراحل اولیه خود است، می تواند شکل مصرف اینترنت را برای میلیاردها نفر در سراسر جهان تغییر دهد. در بررسی استارلینک ما تحت تأثیر سرویس اینترنت ماهواره ای جدیدی قرار گرفتیم که توسط میلیاردر فناوری ایلان ماسک بنیانگذار تسلا ارائه شده است، اما از آنجا که این سرویس در حالت بتا یا آزمایشی قرار دارد، سوالات زیادی برای مردم وجود دارد.

ماهواره اسپیس ایکس


SpaceX تا به امروز بیش از 1500 ماهواره Starlink را به فضا پرتاب کرده است. مأموریت اخیر آن با موفقیت انجام شد و باید به پوشش شمال ایالات متحده ، کانادا و بریتانیا ادامه دهد. ناسا و اسپیس ایکس نیز برای جلوگیری از برخوردهای مداری به توافق اشتراک اطلاعات رسیده اند. اسپیس ایکس همچنین در حال نزدیک شدن به توافق با FCC است تا ماهواره های آن در مدار پایین تری قرار بگیرند ، که فقط باید سیگنال و اتصال را بهبود بخشد.
پیش خرید این سرویس اینترنتی ماهواره ای جدید در حال انجام است که مدعی شده است سرعت پهنای باند تا 300 مگابیت بر ثانیه را به هر کسی در جهان بدون در نظر گرفتن جایی که دارد ارائه می دهد. در حال حاضر ، پیش سفارشات از مرز 500000 سفارش عبور کرده است. اعم از مزرعه روستایی در آیووا یا روستای دور افتاده در کانادا، سرعت اینترنت را برای مشتریان آن تا حد زیادی بهبود بخشیده اند، و در حال حاضر توانایی آنها برای پخش آنلاین و رفتن به مدرسه به صورت آنلاین تغییر کرده است.

  • بهترین شبکه بی سیم  برای ارتقاء شبکه شما

  • پیدا کردن بهترین نقاط تلفن همراه

از آنجا که این سرویس هنوز در مرحله بتا یا آزمایشی است، تست های سرعت تمام شده است. اما کاربران روستایی مونتانا و کانادا سرعت بیش از 200 مگابیت بر ثانیه را گزارش کرده اند.

پیش خرید سرویس اینترنت از استارلینک

در پی پیش خرید Starlink ، ایلان ماسک توانست ارزش سهام SpaceX را به 74 میلیارد دلار برساند که 60 درصد نسبت به آگوست 2020 افزایش یافته است. این نشان دهنده اعتماد سرمایه گذاران به استارلینک ماسک است. SpaceX به پرتاب ماهواره های بیشتر ادامه می دهد – البته با کمی تاخیر – و سرویس در حال حاضر به شمال ایالات متحده ، کانادا و بخش هایی از اروپا می رسد. ما اکنون به لطف یک نقشه پوشش جدید ، نشانه بهتری از چگونگی عرضه داریم.
اما Starlink چیست؟ در زیر خلاصه ای از این پروژه را می بینید که هدف آن اتصال همه مردم جهان به اینترنت پرسرعت است.
آخرین اخبار Starlink (به روز شده در 16 ژوئن)
• ظروف Starlink در گرمای شدید بسته می شوند
• Starlink می تواند ما را از شر Wi-Fi خطوط هوایی نجات دهد
• Starlink در ماشین در حال حرکت؟ ویدئو نشان می دهد که امکان پذیر است
تاریخ انتشار Starlink
آزمایش بتا و پیش سفارشها در حال حاضر برای Starlink آغاز شده است و ایلان ماسک امیدوار است تابستانی در تابستان امسال از بتا خارج شود. متأسفانه ، کیت های بتا بر اساس موقعیت جغرافیایی و بر اساس اولویت اول به افراد محدود می شوند. این به احتمال زیاد به این دلیل است که مهندسان Starlink می توانند کاربران را نه تنها در شهرهای بزرگ ، بلکه در مناطق روستایی بیشتر ایالات متحده و جهان آزمایش کنند.
Starlink بر اساس پرونده ای که در کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) ارائه کرده است ، تأیید کرد که به عنوان بخشی از آزمایش بتای Better Than Something بیش از 10 هزار مشتری دارد. SpaceX ، شرکت موشکی تجاری ایلان ماسک ، وسیله ای خواهد بود که ماهواره های Starlink را به مدار پایین زمین (LEO) می رساند. پیش از این 856 میلیون دلار از سوی دولت آمریکا به SpaceX کمک مالی برای دسترسی به پهنای باند به مناطق روستایی آمریکا اهدا شده است.
با توجه به وسعت ایالات متحده ، به ندرت برای شرکت های اینترنتی منطقی است که خطوط کابل یا فیبر ایجاد کنند. از آنجا که Starlink بی سیم است ، راه حلی برای این معما ارائه می دهد. از زمان انتشار ، 24 درصد از آمریکایی های روستایی می گویند که دسترسی به پهنای باند همچنان یک مشکل اساسی است.
در حال حاضر ، SpaceX بیش از 1000 ماهواره Starlink را پرتاب کرده است – پس از پرتاب در 7 آوریل ، به 1،443 ماهواره رسید. در حالی که این یک دستاورد بزرگ است ، برای اینکه این صورت فلکی اینترنت ماهواره ای به طور کامل کار کند ، در مجموع به 12000 ماهواره نیاز دارد. در حال حاضر ، Starlink در حال تولید 120 ماهواره در ماه است.
Starlink به غیر از پیش سفارشات و آزمایش های بتا ، طبق گزارش دیگری از FCC ، Starlink می گوید “در مرحله پرتاب فعلی خود ، SpaceX پیش بینی می کند که قبل از پایان سال 2020 ارائه خدمات تجاری را در شمال ایالات متحده و جنوب کانادا آغاز کرده و سپس به سرعت گسترش یابد. تا پوشش جهانی جهان پر جمعیت در سال 2021. “
حتی در آن زمان ، ممکن است تا سال 2030 طول بکشد تا همه 12000 ماهواره Starlink به طور کامل در مدار قرار گیرند. و این حتی کل تصویر نیست. سرانجام ، اسپیس ایکس قصد دارد این مبلغ را تا 42000 برساند. اگرچه ، تحقق آن چند دهه طول می کشد.
تا زمانی که همه چیز طبق برنامه پیش برود ، Starlink باید در سال جاری عملیاتی شود. اگرچه ، طبق وب سایت پیش سفارش Starlink ، پوشش برای برخی آدرسها تا اواسط تا اواخر سال 2021 در دسترس نخواهد بود.

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
حساب کاربری من