ناشر مولف

انتشار بین المللی کتاب توسط مولف یا روش ناشر مولف (self published)

همانطور که توضیح داده شد انتشار بین المللی توسط مجموعه بیزسیب دارای سه حالت است:

انتشار تنها در آمازون

ناشر مولف(انتشار در آمازون و تمام فروشگاه های بین المللی کتاب)

انتشارات آمریکایی(انتشار در آمازون و تمام فروشگاه های بین المللی با اعتبار انتشارات آمریکایی و تبلیغات انتشارات)

ناشر مولف حالت دوم از موارد انتشار کتاب می باشد. توضیحات در این بخش به اختصار عنوان می شود برای توضیحات بیشتر در مورد انتشار به روش ناشر مولف به قسمت انتشار بین المللی به صورت ناشر مولف مراجعه کنید.

نویسنده کتاب با خلق اثر مسلما رویای شهرت و فروش بین المللی کتاب را در سر می پروراند. بسیاری از مولفان اثر معتقدند که در صورتی که کتاب خود را به ناشران بسپارند؛ علاوه بر هزینه های بالای چاپ کتاب، درصد قابل توجهی از کتاب را باید به ناشران واگذار کنند تا کتاب آنها را توزیع کنند. ناشر مولف به عنوان یکی از راهکار های انتشار و چاپ کتاب بین المللی توسط مولف شناخته می شود که می تواند علاوه بر بالا بردن درصد سود حاصل از فروش کتاب بین المللی، امتیاز نشر کتاب را به صورت دایمی یا موقت(در صورت انتقال کتاب از سوی مولف به انتشارات بین المللی) برای نویسنده اثر نگه دارد.

در این حالت یک شابک برای کتاب اخذ می شود. این شابک اثر را مشمول قانون حق مولف(copyright)  می کند. در این حالت انتشار کتاب شما علاوه بر سایت های آمازون (که تنها خود سایت های آمازون ۱۷ سایت به زبان های مختلف دنیا می باشد)، کتاب شما در سایت های دیگری مانند گوگل بوک (google book)، ایبی (ebay) ، ایندی باند(indiebond) ، بارنس اند نوبل (barens & noble) و… منتشر می شود.

چطور با چاپ و فروش کتاب در آمازون ایبوک منتشر کنیم

کتاب شما در حالت انتشار بین المللی کتاب به روش ناشر مولف، به دو صورت نسخه الکترونیکی (kindle) و چاپی (فیزیکی) در سایت های مختلف منتشر می شود. در واقع هر دوی این حالت ها برای شما فعال می شود. این روش برای کسانی که قصد فروش و درآمد از کتاب خود را دارند بسیار مناسب است زیرا بیشترین سهم فروش کتاب از قیمت پشت جلد در این روش نسبت به دو روش دیگر به مولف می رسد. در واقع این روش برای کسانی مناسب است که فروش بین المللی کتاب برایشان حائز اهمیت است.

آمازون و دیگر سایت ها تبلیغات کوتاهی برای کتاب شما خواهند داشت(نمایه شدن در سایت ها و پروموشن های تبلیغاتی). از دیگر مزایای نشر و چاپ کتاب به صورت ناشر مولف این است که مولف می تواند توزیع کتاب خود را به هر شکل که می خواهد در اختیار داشته باشد. و مولف می تواند کتاب را در هر کجا که خواست به صورت چاپ بین المللی کتاب با این شابک منتشر نماید.

چاپ و نشر بین المللی کتاب به صورت ناشر مولف می تواند به صاحب اثر این امکان را بدهد که در صورت استقبال از اثر او، حق نشر کتاب یا امتیاز نشر آن را به ناشر بزرگی در ازای مبلغی بالا انتقال دهد. و یا حتا امکان فروش آن به چند انتشاراتی را همزمان بدهد.

  ویژگی دیگر این روش این است که کتاب های منتشر شده شما در هر سایتی آمازون و یا گوگل بوک و…. به حساب آمازون و حساب کاربری که توسط ما برای شما در آمازون ساخته می شود وصل می شود و مبلغ فروش هر سایت، در حساب کاربری آمازون شما نمایش داده می شود.

 از دیگر ویژگی های انتشار در سایت آمازون و دیگر سایت های فروش بین المللی کتاب، این است که: روش انتشار به شکل انتشار و چاپ  بر مبنای تقاضا (on demand) و یا برحسب سفارش است.

در واقع چاپ و نشر کتاب بر مبنای تقاضاست یعنی هرگاه تقاضایی برای خرید کتاب وجود داشته باشد آنگاه کار چاپ انجام می شود. یعنی مشتری هر زمان درخواست خرید کتاب را ثبت کرد کتاب از سایت مربوطه به نزدیکترین چاپخانه محل سکونت مشتری به طریق آنلاین ارسال می شود و چاپخانه کتاب را طبق جلد مربوطه چاپ و صحافی می کند و به دست مشتری می رساند. این روش برای فروش بین المللی کتاب بسیار روش مناسبی است زیرا مناطق بسیار گسترده ای را پوشش خواهد داد. و همینطور مولف مجبور به هزینه ی بالا برای چاپ تعدادی کتاب نمی شود.

از دیگر مزایای انتشار بین المللی کتاب به روش ناشر مولف این است که هر زمان که مولف بخواهد می تواند کتاب خود را ویرایش کند( این ویرایش شامل قیمت کتاب، متن کتاب طراحی جلد می باشد) و برای ویراست های بعدی کتاب نیاز به صرف هزینه نیست.

موسسه بیزسیب نماینده انحصاری رسمی intl. business sibling و موسسه fastpublication آمریکا، تمامی مراحل چاپ و انتشار بین المللی کتاب شما را در کمتر از یک ماه برعهده خواهد داشت. برای آغاز انتشار بین المللی کتاب خود می توانید سفارش خود را ثبت کرده و یا در بخش تماس با ما با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
حساب کاربری من